تاریخ کره جنوبی

فرهنگ مردم کره جنوبی
فرهنگ مردم کره جنوبی
دسامبر 7, 2016

تاریخ کره جنوبی

تقسیم شبه جزیره کره

تور کره جنوبی – تاریخ کره جنوبی

پرچم کره جنوبی

پرچم کره جنوبی

تاریخ کشور کره جنوبی

دوره سفالی جولمون به 8000 سال قبل از میلاد تا 1500 سال قبل از میلاد برمیگردد و این دوره پس از به وجود آمدن حکومت گوجوسان کم کم از بین رفت. دوره سفالی میومان به 1500 سال قبل از میلاد مسیح تا 300 سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد. گوجوسان یا جوسان کهن از سال 2333 تا 108 قبل از میلاد بر مناطق وسیعی از کره از جمله شمال غرب و شمال شرق شبه جزیره تسلط داشت. پایتخت این امپراتوری وانگئون سئونگ نام داشت.

تور کره جنوبی - سایت تاریخی کره جنوبی

تور کره جنوبی – سایت تاریخی کره جنوبی

امپراتوری گوجوسان در سال 108 قبل از میلاد به دست امپراتوری هان سقوط کرد. امپراتوری هان با ارتش قوی و نیرومند خود توانست 2000 سال بر شبه جزیره کره، لیودونگ و شمال شرق چین حکومت کند. پس از پاشیدن امپراتوری چوسان سه امپراتوری بویو، اوکجه و دونگایی تشکیل شدند که البته هم زمان با این سه امپراتوری حکومت های دیگری نیز وجود داشتند. بعد از گذشت زمان این سه امپراتوری ضعیف شده و جزء قلمرو حکومت گوگوریو شدند.

سه پادشاهی کره شامل گوگوریو، باکجه و سیلا می باشد که از سال 37 قبل از میلاد تا 935 میلادی به طول انجامید. روابط این سه امپراتوری همیشه دچار تزلزل بود روزگاری دوست و روزگاری رو در روی هم قرار می گرفتند. در سال 918 امپراتوری گوریئو توسط وانگ کو تاسیس شد. این امپراتوری تا سال 1392 میلادی وجود داشت تا اینکه در همین سال توسط ژنرال یی سونگ یی سقوط کرد.

در سال 1392 حکومت جوسان در کره تشکیل شد. این حکومت تا سال 1897 میلادی به طول انجامید و در این مدت 26 پادشاه توانستند حکومت کنند. پایتخت حکومت جوسان شهر هان سونگ ( سئول امروزی ) بود و دین غالب مردم کنفسیوس بود که در کشور رسمی شده بود. همچنین در این دوره ژاپن به کره حمله نمود ولی بع دلیل کمک کشور چین به کره، ژاپن در این حمله شکست خورد و به دلیل همین کمک چینی ها نفوذ خود را در کره افزایش دادند به حدی که پادشاهان جوسان تنها مقام تشریفاتی داشتند و همه کاره در این کشور چین بود.

علامت خوشامدگویی به نیروهای متفقین در سئول، اوایل اکتبر ۱۹۴۵

علامت خوشامدگویی به نیروهای متفقین در سئول، اوایل اکتبر ۱۹۴۵

مجددا ژاپن توانست کره را تا سال 1945 میلادی به تسلط خود در آورد. در سال 1945 با شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم کره بر اساس محل مدار 38 درجه به جهت کمک به ایجاد یک دولت موقت کره ای توسط اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده آمریکا اداره می شد.. پس از تعیین تاریخ برگزاری انتخابات در کره توسط سازمان ملل متحد، اتحاد جماهیر شوروی از برگزاری انتخابات سرباز زد. در نتیجه یک دولت کومونیستی در شمال کره و یک دولت طرفدار غرب در جنوب تشکیل شد.

تحرکات منطقه‌ای نیروهای شوروی در ۱۹۴۵

تحرکات منطقه‌ای نیروهای شوروی در۱۹۴۵

کره جنوبی به واسطه به وجود آمدن حکومت لیبرال دموکرات در کشورش به توسعه قابل توجهی در آموزش و پرورش و اقتصاد و فرهنگ خود دست یافته است. همچنین از لحاظ موسیقی و فیلم و سریال های درام تلویزیونی با توجه به پیش رفت قابل توجهی که کسب کرده است در واقع یک موج کره ای در دنیا به راه انداخته است.

مرکز تخصصی برگزارکننده تور کره جنوبی آماده برگزاری تور کره جنوبی و تور سئول برای هم وطنان عزیزمان می باشد این مرکز دارای عالی ترین درجه کیفی در برگزاری تورها و همچنین دارای پرسنل مجرب و دوره دیده می باشند و همچنین کارشناسان و مشاوران این مجموعه آماده پاسخ گویی به سوالات شما گردشگران در مورد تمامی مسائلی که ممکن است برای شما مشتاقان سفر به کره جنوبی می باشند:

02188176202
02186044653
09125400667

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *