جغرافیای کره جنوبی

جغرافیای کره جنوبی – تور کره جنوبی

تور کره جنوبی - نقشه جغرافیایی کره جنوبی

تور کره جنوبی – نقشه جغرافیایی کره جنوبی

جغرافیای کره جنوبی

کشور کره جنوبی در بخش جنوبی شبه جزیره کره واقع شده و این شبه جزیره در شرق قاره آسیا می باشد. نام رسمی کشور کره جنوبی، جمهوری کره می باشد. پایتخت جمهوری کره شهر سئول است. جمعیت کشور کره جنوبی بالغ بر 66.219.50 نفر می باشد و پایتخت آن شهر سئول است که این شهر نیز دارای تقریبا ده میلیون نفر جمعیت می باشد. از دیگر شهر های پر جمعیت کشور کره جنوبی پوسان، دائجو، الینچئون و کوانگجو می باشند. کشور کره جنوبی از لحاظ بزرگی و مساحت صد و هشتمین کشور جهان می باشد که دارای حدودا 100.032 کیلومتر مربع مساحت است و در نیمکره شمالی نیمکره شرقی در شرق آسیا واقع شده است. دریاهای همسایه کره جنوبی به ترتیب دریای ژاپن در شرق، دریای زرد در غرب و و دریای چین شرقی در جنوب می باشند.

مناطق مرتفع کره جنوبی

مناطق مرتفع کره جنوبی

کشور کره جنوبی تقریبا کشوری نیمه کوهستانی می باشد که نقاط مرتفع آن غالبا در قسمت های مرکزی و شمال شرقی آن قرار گرفته اند. بلندترین کوه در کشور کره جنوبی Hallason می باشد که 1950 متر ارتفاع دارد. در حدود 30 درصد از مساحت کره جنوبی را زمین های پست فراگرفته و بقیه کوه ها و مناطق مرتفع می باشند. به واسطه همین کوه ها، جلگه ها و جنگل ها در این کشور وسعت زیادی فرا گرفته اند. تیسماک از جمله کوه های کشور کره جنوبی می باشد. همچنین از مهم ترین رود های این کشور رود سومجینوکوم هان پوکهان و ناکتونگ می باشند. رود ناکتونگ Nakdong طولانی ترین رودخانه کره جنوبی با 521 کیلومتر مربع می باشد.

پارک ملی Seoraksan کره جنوبی

پارک ملی Seoraksan کره جنوبی

وضعیت آب و هوای کشور کره جنوبی مرطوب و پرباران می باشد.  این کشور مالک جزیره های فراوانی نیز می باشد. بزرگ ترین جزیره کره جنوبی جزیره ججو – دو در جنوب غربی این کشور قرار دارد که دارای زمینی به مساحت 1825 کیلو متر مربع می باشد. سایر جزایر مهم کشور کره جنوبی عبارتند از Ulleung و  Lian court Rocks در دریای ژاپن و Ganghwa در دهانه رودخانه هان واقع شده اند. سواحل جنوبی و غربی کشور کره جنوبی دندانه دار و نامنظم است و به تدریج در حال فروکش کردن می باشند.

جزیره ججو در کره جنوبی ( Jeju)

جزیره ججو در کره جنوبی ( Jeju)

جمهوری کره دارای 20 پارک ملی و تعدادی مکان های طبیعی ملی همچون Boseon  و پارک اکولوژیکی خلیج  Sun Ojeon  می باشد. از مهمترین بنادر کره جنوبی پوسان در ساحل دریای ژاپن و اینچون در ساحل دریای زرد می باشد.

در اوایل قرن 20 و به خصوص در طول و بعد از جنگ جهانی دوم و جنگ دو کره بسیاری از جنگل های کره قطع و نابود شد که منجر به جاری شدن سیل و فرسایش خاک گردید. جهت رفع این مشکل کشور کره جنوبی دست به برنامه ریزی جهت احیای این جنگل ها نمود. از جمله اینکه روزی را به عنوان روز درختکاری در نظر گرفت و بعد از آن برنامه های جامع احیای جنگل و افزایش حجم جنگل ها را در حال اجرا دارند.

تصاویری از کشور کره جنوبی

مرکز تخصصی برگزارکننده تور کره جنوبی 

این مرکز برگزارکننده انواع تورها به کشور کره جنوبی می باشد. از آنجایی که از مقدمات سفر به هر کشوری کسب اطلاعات کلی در مورد جغرافیا، آب و هوا، تاریخ، مناطق دیدنی و … آن کشور می باشد، این مرکز بر آن شد تا به شناساندن این کشور به گردشگران تور کره جنوبی و تور سئول سفر پرباری را برای آنها تدارک ببیند و این کار را با ارائه اطلاعات کامل و جامع از کشور کره جنوبی در اختیار گردشگران انجام می دهد. جهت ثبت نام در تور کره جنوبی و یا سفر به کره جنوبی و یا کسب هر گونه اطلاعات دیگر با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:

02188176202
09125400667